Uitnodiging: Limburgse finale declamatiewedstrijd

De provinciale finale van de Veldeke declamatiewedstrijd zal dit jaar gehouden worden in MFC ’t Patronaat in Sint Joost op zaterdagmiddag 24 mei a.s. vanaf 13.30 uur. Iedereen is daarbij van harte uitgenodigd! Presentatie van de hele middag is in handen van Rob Mennen.

Deelnemers

Een finale in Sint Joost: dat betekent voor de finalisten van Veldeke Kring Echt bijna een thuiswedstrijd. Naast de 11 kinderen uit Ect en Susteren zullen nog 12 deelnemers uit Venlo, Tegelen en Weert meedoen. Al deze kinderen zijn bij de eerder gehouden voorrondes geselecteerd voor deelname aan de Limburgse finale. Een speciaal samengestelde jury zal dan bekijken wie daarbij het beste naar voren komt en wie zich komend jaar “Limburgs kampioen” mag noemen.

Voorrondes

De kinderen worden tijdens deze middag ingedeeld in 3 leeftijdscategorieën. De te declameren gedichten zijn dus helemaal aangepast aan de interesses van het kind, zowel wat lengte als inhoud betreft. En dat betekent dat het publiek vaak getrakteerd wordt op ware toneelstukjes. Dat maakt het voor de vijfkoppige jury neet eenvoudiger. Gelukkig geldt ook hier dat meedoen veel belangrijker is als winnen: dat de kinderen het dialect op het podium actief gebruiken is immers al een hee groot compliment waard.

De rest van de middag

Tijdens het juryberaad zal Goud Verteltheater het publiek weten te boeien met hun fantastische vertelkunsten – in het dialect uiteraard. Omstreeks 16.45 uur wordt de middag afgesloten met de prijsuitreiking en een welverdiend applaus voor alle deelnemers.

Over de Declamatiewedstrijd

Veldeke Limburg organiseert al meer als 20 jaar de declamatiewedstrijd om de Limburgse taal bij de jeugd onder de aandacht te brengen. Dit jaar doen we dat in samenwerking met Veldeke Kring Echt. Met de wedstrijd hopen we kinderen te inspireren om de Limburgse taal te blijven gebruiken en in stand te houden. Per leeftijdscategorie worden door Veldeke gedichten aangeboden waaruit de kinderen een keuze kunnen maken wanneer ze willen meedoen aan de wedstrijd. Sommige deelnemers inspireert het ook om zelf, samen met vader, moeder opa of oma, een gedicht te gaan schrijven. Veldeke Limburg wenst al die enthousiastelingen veel succes en heel veel plezier. En we zien u graag in Sint Joost aanstaande zaterdag 24 mei!